Feelings Facade - toņu karte


Tikkurila toņu kombinācijas ārdarbiem atvieglo toņu izvēli, krāsojot māju. Toņu kartē ir atrodamas 40 toņu kombinācijas. Toņu parauga lielākais laukums ir paredzēts sienām, bet nākamais – logu dekoratīvajām apmalēm. Toņu kartes akcenti ir paredzēti detaļām, piemēram, logu rāmjiem un durvīm. Pievērsiet uzmanību, izceļot detaļas, lai rezultāts nesanāktu pārāk dinamisks.Pirms toņa izvēles

Ēkas krāsošana nav tikai privāta lieta, jo tā ietekmē arī kopējo ainavu. Feelings Facade toņu karte palīdzēs izvēlēties toņus, kas veido saskaņu ar jūsu mājas stilu, dabu, vidi un apkārtējām ēkām.
Padomājiet par saviem mīļākajiem toņiem un par to, kādā krāsā vienmēr esat vēlējušies savu māju. Pastaigājiet pa apkārtni un papētiet krāsojumu jūsuprāt veiksmīgi nokrāsotām ēkām. Skatoties uz sienām, krāsas paraugu vienmēr turiet vertikālā stāvoklī, lai gaisma uz to kristu tādā pašā leņķī kā uz sienu. Parunājiet arī ar kaimiņiem.

Ja labojat vecu ēku

Izpētiet, kāds bija jūsu mājas krāsojums un rasējumi tās būvniecības laikā. Mēģiniet atrast sākotnējo krāsas slāni, pat ja nākas noņemt vairākus krāsas slāņus. Tomēr ņemiet vērā, ka laika gaitā krāsas bieži vien izbalē.

Ja būvējat jaunu ēku

Izvēlieties krāsas atbilstoši savai gaumei un mājas stilam. Efektu krāsas lietojiet vien retu, izteikti skaistu detaļu dekorēšanai, lai rezultāts nesanāktu pārāk dinamisks. Vienmēr veiciet izmēģinājuma krāsošanu uz sienas vai atsevišķas plāksnes. Toņu kartē varat atrast pamatkrāsas tonim piemērotus efektu toņus. Arī jumta un cokolu krāsojums un materiāli ietekmē kopējo iespaidu. Toņu kartē ir atrodami jumta un cokolu toņiem piemēroti toņu ieteikumi. Krāsu uztveri ietekmē arī gaismas un ēku aptverošās vides krāsu izmaiņas dažādos gadalaikos.

Krāsas noturība

Āra apstākļos krāsotas virsmas ir pakļautas mitruma, sala, saules un nokrišņu iedarbībai. Produktu izstrādē esam pievērsuši lielu uzmanību ārdarbu krāsu noturībai. Ēka, kas ir nokrāsota ar Tikkurila ārdarbu krāsu, iztur laikapstākļu iedarbību vēl ilgāk nekā iepriekš.

Kopaina veidojas no detaļām 

Kaunis Talo 29. Riihela Kaunis Talo 6. Haapala
29. Riihelä 6. Haapala
Kaunis Talo 16. Peltola Kaunis Talo 4. Koivula
16. Peltola 4. Koivula

Gatavie Feelings Facade toņu salikumi piedāvā savstarpēji saderīgus toņus. Krāsotas vai nekrāsotas detaļas – jumts, cokols, notekas, logu rāmji, logu dekoratīvās apmales un līstes – veido toņu salikuma kopainu. Arī citu ēku, žogu vai pagalma vārtu toni ir vērts ņemt vērā, plānojot ēkas krāsojumu. Ar toņu palīdzību var gan vizuāli uzlabot ēkas proporcijas, gan notušēt detaļas, kuras nevēlaties izcelt.

Pamatkrāsas un efektkrāsas 


Kaunis Talo 11. Vuokkola Kaunis Talo 2. Suomela
11. Vuokkola  2. Suomela
Kaunis Talo 31. Ruuhela Kaunis Talo 40. Saarela
31. Ruuhela 40. Saarela


Toņa uztveri ietekmē tam blakus esošie toņi. Pretkrāsas, piemēram, zila un oranža vai sarkana un zaļa, viena otru padara intensīvāku un spilgtāku. Ja izvēlaties efektkrāsas toni, kas ir līdzīgs sienas krāsas tonim, rezultāts ir neitrāls. Sienām ieteicams izvēlēties nedaudz tumšāku toni, kā sākumā šķiet, jo lielā laukumā krāsa parasti atstāj gaišāka un spilgtāka toņa iespaidu.

Gaisma un tonis  

Gaisma ietekmē krāsu uztveri. Krāsu paraugus vienmēr apskatiet dabiskā apgaismojumā vai īpašā Tikkurila gaismas stendā veikalā. Apskatiet paraugu saules gaismā un ēnā, lai saprastu, kā tas mainās. Sienas virsmas negludumi arī ietekmē toni, un ēnā krāsa izskatās tumšāka. Piemēram, koka mājas dēļu negludumi un padziļinājumi sienas krāsai var likt izskatīties tumšākai nekā uz ēkas ar gludām sienām.

Toņu dizaina programmas

Visu 40 toņu salikumi ir atrodami arī mūsu toņu dizaina programmās. Izmēģiniet!

Ekrānā redzamie toņi ir atveidoti elektroniski. Tie nav identiski īstajām krāsām, jo krāsu uztveri ietekmē materiāla virsma, spīdums, apgaismojums un citi faktori. Galējo toņa izvēli no toņu kartes vienmēr veiciet tajā vidē un apstākļos, kur krāsa tiks lietota.

Ieteicamie produkti