Par mīlestību pret toņiem

Krāsu toņi atklāj daudz ko par cilvēkiem. Somijas Jaunā Dizainera Gada balvas saņēmēja Laura Väinölä (Laura Väinölä)  atklāj savu atmiņu un sapņu toņus.Kādas ir tavas pirmās atmiņas par krāsu toņiem?

Mans melnais ziemas apģērbs ar sarkaniem akcentiem. Tajā laikā bērni netika tērpti melnā. Atceros, ka biju lepna par savu tērpu, kas arī vecākiem bērniem šķita stilīgs.

Vai tavi mīļākie toņi vienmēr ir bijuši tie paši?

Pelēkbaltais un tomātu sarkanais ir mani visu laiku mīļākie toņi, bet man rodas arī jaunas aizraušanās, kas mainās ātrāk. Es esmu uz toņiem orientēta un man patīk radīt jaunas toņu kombinācijas.

Kāds ir tavs mīļākais tonis šobrīd? Kāpēc?

Šobrīd mani favorīti ir viegli tonēts gaiši zilais, spilgti oranžais un sūnu zaļais. Mani interesē spilgti un zemes toņi, jo to toņu kombinācija, kuru nokrāsas ir līdzīgas, šķiet viegla un garlaicīga izvēle. Kontrastam ir jābūt.

Kādā tonī bija krāsa, kuru tu izmantoji pēdējo? Ko tu krāsoji?

Es nokrāsoju savu grāmatplauktu smilšu tonī. Mans nākamais krāsošanas projekts būs griesti lapenē. Galvenokārt izmantošu pelēcīgi zilu toni.

Tu izmanto daudz ziedus un augus savos darbos. Ko tev nozīmē zaļais tonis?

Zaļais nozīmē dzīvību. Es mīlu zaļā nokrāsas. Daba ir visinteresantākā pavasarī, kad var redzēt dažādus zaļā toņus skujās un lapās.

Kāds tonis tev simbolizē laimi?

Šobrīd zilais tonis. Tas man asociējas ar horizontu, brīvdienām, vasaras dienām, James Turell instalācijām un apģērbu indigo tonī.

Ja tev vajadzētu sevi ieskaut vienā tonī uz visu atlikušo dzīvi, kāds būtu šis tonis?

Pelēkbalts.

Par kādu toni tu sapņo?

Pirmo reizi mūžā esmu sākusi sapņot par šokolādes brūnu toni. Brūns vislabāk saskan ar spilgtiem toņiem, baltu un mazliet melnā. Piemēram, modes zīmols Céline prot lieliski izmantot brūno toni.


Iedvesmojieties no Lauras mīļākajiem toņiem!