Kā dekorēt, izmantojot ziedus

Smelieties iedvesmu ziedu kārtojumos un augos. Somijas Jaunā Dizainera Gada balvas saņēmēja Laura Väinölä sniedz padomus, kā radīt iespaidīgus ziedu kārtojumus, kas atdzīvinās dažādas telpas.Laura Väinölä iegādājas savus materiālus pie vairumtirdzniecības dīleriem, kuru piedāvājums ir plašāks nekā floristu. Savā darbā Laura Väinölä vēlas izcelt neparastas alternatīvas jau ierastajiem rožu pušķiem. Vasarā viņa daudz izmanto dabīgos materiālus un sūnas, kuras viņa atrod pļavās un mežos.

Krāsu toņi ir lielisks veids, kā paust savas sajūtas un personisko stilu. Tie izceļ galvenās iezīmes un vērš uzmanību uz detaļām. Man patīk spēlēties ar kontrastiem un papildinošiem toņiem. Tīru toņu un krāsas kombinācija ir tas, kas padara galarezultātu tik interesantu.5 padomi, kā dekorēt ar ziediem

1. Dekorējiet ar grieztajiem ziediem

Labākais veids, kā panākt, lai grieztie ziedi vāzē saglabātos pēc iespējas ilgāk, ir noņemt lapas no kāta, jo tās viegli vīst, kā arī mainīt ūdeni katru dienu. Tāpat laba ideja ir nedaudz apgriezt kātus katru dienu, lai palīdzētu ziediem absorbēt ūdeni.

2. Rodiet idejas mākslā un modē

Tā vietā, lai sekotu floristiem, rodiet idejas mākslas pasaulē. Mūžīgās ziedu tēmas ir atrodamas modē gadu no gada. Ziedi ir viegls veids, kā izcelt savas mājas labākās detaļas.

3. Spēlējieties ar kontrastiem

Tīru toņu un krāsas kombinācija ir tas, kas padara galarezultātu tik interesantu. Iespējams rast toņu iedvesmu savai mājai, kombinējot dažādus toņus un ziedu kārtojumus. Iedvesmojieties no toņu kartes “Izjūti krāsas”dziļi sarkanā toņa N338 (Wild Rose) un maigā toņa H353 (Forget me not).

4. Mūžīgā māksla

Fascinējoši ir tas, ka ziedi ir mūžīgi un nekad neapnīk. Nav iespējams pakļaut ziedus savai gribai, bet ir iespējams cienīt to dabu un dzīves ciklu to dizainā. Ja projektam ir paredzētas vairākas nedēļas, tad ziediem ir tik ilgi jāiztur bez vīšanas. Ja nav pieejami svaigi ziedi, tad var izmantot arī sausos ziedus, lai radītu skaistu kārtojumu.

5. Ienesiet mājās daļiņu dabas

Kombinējiet sūnas un pļavas ziedus, lai radītu dabiska izskata ziedu kārtojumus. Ziedi ne tikai skaisti papildina jebkuru māju, bet arī ļauj just saikni ar dabu pat pilsētā.


Rodiet iedvesmu no dabas "Izjūti krāsas" toņu kartē
Somijas Jaunā Dizainera 2016.gada balvas ieguvēja Laura Väinölä ir īpaši zināma pateicoties viņas ziedu zīmolam Flora & Laura. Viņa ir arī radošā direktore radošajā aģentūrā Duotone, specializējusies dizainā, fotomākslā un video producēšanā, kā arī Pre Helsinki, platformas, kas popularizē Somu dizaina eksportu, zīmola direktore.