Izvēlētās krāsas maina telpu


krasas maina telpu

Siltas un košas krāsas rada spraigu gaisotni, savukārt spīdīgas krāsas piešķir īpašu dinamiskumu. Izmantojot siltas un košas krāsas, ieteicams ar apgaismojuma un neitrālu krāsu palīdzību telpu padarīt mazāk agresīvu. Nereti melnbalti elementi var nodrošināt vajadzīgo kontrastu starp tumšo un gaišo.

Krāsu izvēle būtiski ietekmē telpas izmēru, formu un proporcionālos izmērus. Siltas krāsas pievelk acu skatienu. Kā enerģiskākā, aktīvākā un atšķirīgākā no visām krāsām, sarkanā bieži vien tiek uzskatīta par spēcīgāko krāsu. Šo silto krāsu uztveres izjūtu var izmantot, lai garu un šauru telpu padarītu simetriskāku. Lai telpu vizuāli nedaudz saīsinātu, vienu vai abas gala sienas var nokrāsot sarkanas.

Horizontālas svītras uz gala sienas šauru telpu padara plašāku, savukārt vertikālas svītras - augstāku. Garš koridors šķitīs īsāks, ja horizontālās virsmas tiek pārtrauktas vai sadalītas daļās, izmantojot gaišus laukumus vai daudzkrāsainus rakstus.

Gaišas un vēsas krāsas telpu padara plašāku. Vēsas krāsas, piemēram, zila un tirkīzzila, piešķir tāluma sajūtu un liek telpai izskatīties plašākai un nomierinošākai.

Košas, tumšas un siltas krāsas vai lieli ornamenti telpu padara mazāku. Istabu ar augstiem griestiem var vizuāli padarīt mazāku, griestus nokrāsojot tumšākā, savukārt sienas - gaišākā krāsā.